• تماس با ما 021-88509862
  • سوالي داريد؟ info(at)rayasite.com

وبلاگ

7  نکته در مورد نحوه آموزش مجازی
دسته‌بندی نشده

۷  نکته در مورد نحوه آموزش مجازی

آموزش مجازی روز به روز در حال پیشرفت و افزایش است. تعداد زیادی از افراد از اینترنت استفاده می کنند تا هم کلاس های دانشگاه و هم کلاس های آموزش عمومی را بگذرانند. آموزش آنلاین هنوز یک مفهوم نسبتاً جدید است و تنظیم آن برای کسانی که قبلاً این کار را نکرده اند ، زمان می برد. در اینجا نحوه آموزش مجازی را به شما ارائه می دهم تا با این فعالیت بیشتر آشنا شوید .

 

 

نحوه آموزش مجازی یا تدریس آنلاین به چه صورت است ؟

با توجه به تحقیقات اخبر در ۵ سال گذشته به دلایلی مانند دسترسی آسان تر و انعطاف پذیری بیشتر دستگاه های دیجیتال ، آموزش مجازی رشد چشمگیری داشته و بیشتر آموزش ها به سمت آنلاین شدن آمده اند. آموزش مجازی راه های برای درآمد بیشتر و پیشرفت شغلی برای معلمان ، مدرسین و آموزشگاه ها فراهم کرده است. آموزش آنلاین بدون شک بهترین روش برای آموزش است. اما نحوه آموزش مجازی به چه صورت است ؟ شما با کمی تحقیق و تمیرین می توانید به بهترین مدرس انلاین تبدیل شوید و دانش خود را از طریق اینترنت به دانش آموزان خود ارائه دهید. در اینجا ۷ نکته در مورد نحوه آموزش مجازی برای تدریس آنلاین به شما ارائه می کنم .

 

 

  • کلاس های خود را برنامه ریزی کنید

distance lecture using virtual reality glasses 82574 5308 - 7  نکته در مورد نحوه آموزش مجازی

 

دانشجویان شما از نظر فیزیکی و جسمی در مقابل و کنار شما نیستند. در واقع تمام دانش آموزان هرگز به طور همزمان آنلاین نخواهند شد. احتمالا دانش آموزان شما در مناطق مختلفی زندگی می کنند . برنامه ریزی برای برگزاری کلاس مجازی ضروری است. دانش آموزان مجازی متفاوت هستند. آن ها نیاز های متفاوتی دارند. قبل از شروع کلاس حتما برناه درسی و مطالب خود را به طور واضح بیان کنید. با این برنمه ریزی به دانش آموزان این فرصت را می دهید تا ببینند کلاس شما یعنی زمان برگزاری ، مطالبی که ارائه می شود و غیره مناسب با زندگی آنها است یا خیر.

 

 

  • آماده سازی تجهیزات فنی

در صورت تمایل برای آموزش مجازی شما نیاز به تجهیزات فنی خاصی دارید. البته تجهیزاتی که برای برگزاری کلاس مجازی نیاز است بسیار کمتر از تجهیزاتی است که برای آموزش سنتی لازم دارید. قبل از هر چیز شما باید روی سخت افزار و نرم افزار مناسب برای آموزش آنلاین سرمایه گذاری کنید. شما برای تامین نیاز های خود در آموزش مجازی به یک کامپیوتر یا لپ تاپ قابل اعتماد ، اتصال به اینترنت قوی و بهترین نرم افزار آموزش مجازی نیاز دارید. گزینه های زیادی برای تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری وجود دارد. در این مورد خوب تحقیق کنید و بهترین ها را انتخاب کنید. این تجهیزات در نحوه آموزش مجازی شما تاثیر زیادی دارد. زیرا به شما کمک می کند تا کلاس آنلاین خود را به بهترین وجه ممکن ارائه دهید.

 

 

  • ایجاد یک محیط کار مناسب به نحوه آموزش مجازی شما کمک شایانی می کند

آموزش از راه در چالش بعدی است که باید مرتفع کنید. بدون داشتن محیط مناسب برای کار ، نداشتن انضباط و غیره آموزش در خانه به یک کابوس تبدیل می شود. با کمی برنامه ریزی می توانید از این امر جلوگیری کنید. در مرحله اول یک فضای مناسب برای کار خود در نظر بگیرید. در صورت امکان از این فضا فقط برای کار استفاده کنید. این محیط باید طوری باشد که علاوه بر این که دوستانه و زیباست ، رسمی بودن جلسه را نیز منتقل کند . محیط کار خود را از وسایلی که حواس شما را پرت می کند مانند تلوزیون ، اعضای خانواده یا کار های خانگی دور نگه دارید. نور پردازی طبیعی ، یک صندلی ارگونومیک می تواند برای محیط کار ایده آل شما مناسب باشد.

 

 

  • بحث های نوآورانه و ترغیب کننده

همان طور که قبلا نیز گفتم نحوه آموزش مجازی با آموزش سنتی متفاوت است. آموزش آنلاین می تواند خسته کننده باشد و افراد را کسل کند. شروع و تشویق افراد برای شرکت در بحث ها می تواند از نظر احساسی دانش آموزان را سر حال نگه دارد و شما را برای برگزاری کلاس های طولانی کمک کند . دانش آموزان را تشویق کنید که در بحث مشارکت کنند دقیقا مانند کلاس های درس فیزیکی.

روش های مختلفی برای این که افراد را تشویق کنید که در مباحث شرکت کنند وجود دارد . از ارسال ارائه یا سخنرانی گرفته تا نظارت بر پیشرفت و حل تمرین کار هایی است که افراد را تشویق می کند. شما باید دانش اموزان خود را به صورت هفتگی درگیر کنید نه تنها در هنگام برگزاری کلاس. درگیری دانش آموزان باعث می شود تا دانش آموزشان بیشتر بیاموزند و بهتر عمل کنند. اگر کلاس های شما خسته کننده باشد، احتمال این که دانش آموزان از کلاس خارج شوند زیاد است.

 

 

  • به طور منظم ارتباط برقرار کنید

Communicate regularly with virtual education - 7  نکته در مورد نحوه آموزش مجازیحضور مداوم آنلاین خود را حفظ کنید. ارتباط برقرار کردن با دانش آموزان در آموزش مجازی بسیار ضروری است. برای مثال خود را معرفی کنید و از افراد بخواهید که آنها نیز خود را معرفی کنند. با برقراری ارتباط گرم در کلاس کاری می کنید که دانش اموزان احساس بهتری داشته باشند. اطمینان حاصل کنید که دانش آموزان شما بهترین روش های برقراری ارتباط با شما را می دانند. سعی کنید با پاسخ دادن به موقع به سوالات و ارائه دستورالعمل و بازخورد فراوان ، ارتباط خود را پر رنگ تر کنید.

 

 

  • به دانشجویان خود انگیزه بدهید

همه افراد متفاوت یاد می گیرند. انگیزه نقش مهمی در فرایند یادگیری افراد دارد. این روش نیز ار روش هایی است که بر نحوه آموزش مجازی شما تاثیر مثبت می گذارد. در حالی که برخی از دانشجویان به دلیل این که می خواهند چیز جدیدی یاد بگیرند ، انگیزه دارند ، برخی از افراد ممکن است انگیزه لازم برای این کار را نداشته باشند. تکالیفی که مورد نیاز نیست ممکن است توسط افراد گروه دوم یعنی افراد که انگیزه ای برای یادگیری ندارند ، رد شود. روش هایی برای ایجاد انگیره در تمام دانش آموزان خود پیدا کنید. تا همه از کلاس انلاین  شما بیشترین بهره را ببرند. ایجاد انگیزه می تواند شامل دادن امتیاز اضافی برای بحث های آنلاین یا تکالیف اختیاری باشد.

مهلت ممکن است به جلو بردن دانش آموزان بی انگیزه شما نیز کمک کند. هدف شما یافتن راه هایی برای کمک به دانش آموزان است تا بیشتری استفاده را از آموزش آنلاین ببرند.

 

 

  • از انها کمک و بازخورد بخواهید

دانش آموزان شما می توانند باز خورد ارزشمندی برای شما فراهم کنند. این باز خورد می تواند به پیشرفت کلاس شما کمک کند. پس گرفتن باز خورد نیز بر نحوه آموزش مجازی و رضایت دانش آموزان تاثیر گذار است. با افزایش هر چه بیشتر آموزش آنلاین ، دانش آموزان شما احتمالا قبلا آموزش مجازی را تجربه کرده اند. این تجربه ممکن است به آن ها کمک کند تا شما را از نحوه اموزش مجازی و نکات مثبت و منفی کلاس آگاه سازند.

علاوه بر دانش آموزان خود از سایر مدریسن و اساتید آموزش مجازی نیز در ارتباط باشد . این ارتباط می تواند به پیشرفت شما در آموزش آنلاین کمک ارزشمندی داشته باشد.

 

نتیجه نهایی در مورد نحوه آموزش مجازی

به طور کلی آموزش آنلاین فرصتی خارق العاده است. انعطاف پذیری بالقوه یک مزیت غیر قابل انکار است. اموزش مجازی یک بازار رو به رشد برای مدرسین و آموزشگاه ها است. به همین دلیل فرصتی بسیار خوب برای پیشرفت شغلی نیز است. شما با استفاده از آموزش آنلاین پتانسیل به دست آوردن دانش آموزانی را دارید که هرگز نمی توانستید در یک کلاس فیزیکی با آن ها ملاقات کنید . توجه داشته باشید که آموزش آنلاین یک مهارت به حساب می آید.

برای این مهارت تحقیقات خود را کامل کنید ، روش های خود را برنامه ریزی کنید و نحوه آموزش مجازی را خوب بیاموزید. تدریس آنلاین فعالیتی نسبتا جدید است. بنابراین واقعا یک راهکار برای انجام آن وجود ندارد. با انجام تحقیقات بیشتر می توانید در خط مقدم آموزش مجازی قرار بگیرید.

 

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - 7  نکته در مورد نحوه آموزش مجازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *