• تماس با ما 021-88509862
  • سوالي داريد؟ info(at)rayasite.com

وبلاگ

اهمیت ال ام اس در اموزش از راه دور
دسته‌بندی نشده

lms چیست و چه مزایایی دارد؟

Learning Management System یا همانLMS  ابزاری نرم افزاری است که برای ارائه مطالب و منابع یادگیری برای کاربران نهایی استفاده می شود. این روش مدیریت یادگیری راهی برای معلمان یا مربیان فراهم می کند تا بتوانند مطالب مورد نظرشان را به راحتی ارائه نمایند و در عین حال نظارت بر مشارکت و ارزیابی عملکرد دانش آموزان کمک کند. در سال های اخیر ، سیستم های مدیریت یادگیری lms تقریباً کل یادگیری سنتی کلاس را به محیط آنلاین تغییر داده است. در حالی که یادگیری آفلاین هنوز درخشش خود را از دست نداده است. دنیای آنلاین همچنین مزایای متعددی را برای دانش آموزان ، معلمان و مؤسسات با پتانسیل رشد خود به ارمغان می آورد. این روزها ، بسیاری از موسسات آموزشی به ابزارهای LMS تکیه می کنند تا از آموزش و توسعه نهایت استفاده را ببرند.

روش های آموزش در lms - lms چیست و چه مزایایی دارد؟

ویژگی های سیستم آموزش مجازی lms

از مهمترین ویژگی های سیستم آموزش مجازی lms می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • دسترسی : تصور کنید می توانید تمام منابع مطالعه خود را در یک مکان ذخیره کنید. این نوع از یادگیری متمرکز که معمولاً در یک سیستم مدیریت یادگیری برای دانش آموزان یافت می شود از دست دادن داده های مهم را غیر ممکن می کند و این دقیقاً همان کاری است که LMS انجام می دهد. می توانید کلیه مطالب موجود در کلاس های آنلاین را به یک راه حل مدیریت یادگیری مانند ProProfs آموزشی ذخیره کنید. بسته های دوره و دانش آموزان را به صورت گروهی با استفاده از داشبورد یادگیرنده مدیریت کنید. آزمون ها و درس ها را از هر مکان در جهان و در هر ساعت از روز و با استفاده از ابزارهای مختلف برای همه در دسترس است. می توان گفت این سیستم در مدیریت دانش آموزی و دوره آموزشی فعالیت می کند. چنین سیستم های متمرکزی مانند LMS برای آموزش، نه تنها در ارائه مطالب آموزشی بلکه در ارزیابی پیشرفت یادگیری ، از ثبات خوبی برخوردار می باشد.
  • بدون سخت گیری : سیستم های قدیمی آموزشی دانشجویان و اساتید را مجبور به حضور در یک مکان خاص در یک زمان خاص می کردند. با داشتن LMS برای آموزش، هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. مطالب همیشه به صورت آنلاین در دسترس است و یک دانش آموز هیچ فرصتی را برای از دست دادن درس نخواهد داشت. این یعنی یک فرصت طلایی بزرگ که برای معلمان و دانش آموزان در زیمنه هیا مختلف آموزشی فراهم شده است.
  • پیگیری و گزارش آسان : بسیاری از کارشناسان به دلیل ویژگی پیگیری و گزارش دهی، این سیستم را برای اجرا در سیستم های مدیریت یادگیری در آموزش توصیه می کنند. زیرا توجه به تفاوت های فردی در یادگیری و پیشرفت های فردی برای به دست آوردن نتایج موفقیت آمیز بسیار مهم است برای اینکه هر یادگیرنده منحصر به فرد است و نیازهای یادگیری متفاوتی دارد.

ویژگی پیگیری و گزارش در نرم افزار LMS به مدرسه کمک می کند تا پیشرفت هر یک از دانش آموزان را بررسی کند. آگاهی از وقفه در یادگیری ، سطح مشارکت دانش آموز در کلاس، دوره های تکمیل شده و در انتظار و غیره را مدرسه به راحتی می تواند در اختیار داشته باشد.

اهمیت lms در سیستم آموزشی - lms چیست و چه مزایایی دارد؟

این ویژگی از سیستم LMS مدرسه به دانش آموزان امکان می دهد اطلاعات دقیقی را از منحنی یادگیری خود بدست آورند همچنین به شناسایی زمینه های حل مشکل خود کمک کنند و می توانند در آن زمینه ها پیشرفت چشمگیری را به دست اورند.

  • سیستم ارزیابی قدرتمند : آیا می توانستید دانش آموزان خود را قبل از دوره، در طول دوره و در پایان دوره ارزیابی کنید بدون اینکه در روند یادگیری دخالتی صورت گیرد؟ آیا دانش آموزان می توانند خود را در هر یک از این سه مرحله گفته شده ارزیابی کنند؟ برخی از سیستم های برتر LMS برای آموزش به راحتی آموزش و تست را تحت یک پلت فرم آنلاین در اختیار دارند که می توانند به معلمان و دانش آموزان در ارزیابی قدرتمند کمک کنند.
  • صرفه جویی در وقت و هزینه : در بعضی مواقع مؤسسات آموزشی با محدودیت منابع روبرو هستند. اما با داشتن LMS برای آموزش به عنوان یک سرمایه مستقل می توانند تدریس و یادگیری موفقیت آمیزی را داشته باشند. مؤسسات آموزشی می توانند هزینه ها را به طور چشمگیری با استفاده از این متد کاهش دهند. هنگامی که LMS را در آموزش خود قرار می دهید تفاوت هزینه ها بین کلاس حضوری و کلاس آنلاین آشکار می شود. دیگر نیازی به چاپ ده ها کتاب و آزمون نیست زیرا ادغام سیستم های مدیریت یادگیری در آموزش و پرورش به معنای دیجیتالی کردن مطالب آموزشی است که به راحتی بصورت آنلاین قابل دسترسی است.
  • ارتقاء آسان : صدها دوره آموزشی در دانشگاه ها وجود دارد و موضوعاتی را ارائه می دهند که در حال پیشرفت هستند. این بدان معنا است که کتاب ها و منابع با سرعتی بسیار بالا تغییر می کنند. از آنجا که سیستم های مدیریت یادگیری برای آموزش الکترونیکی یک بستر متمرکز مبتنی بر اَبر را ارائه می دهند. به روزرسانی مطالب موجود در سیستم LMS نسبتاً آسان است. البته ، نیازی به ایجاد تغییر برای هر دانش آموز به طور جداگانه نخواهید داشت. نسخه جدید مطالب به طور خودکار برای همه دانش آموزان توزیع می شود. این ویژگی از سیستم مدیریت یادگیری برای مدارسی که در شرایطی مجبور به اضافه کردن یک ماژول آنلاین به یک دوره هستند فوق العاده مفید است. ماژول های جدید را می توان به راحتی و بدون نیاز به تنظیم مجدد کل دوره از ابتدا اضافه کرد.

ایجاد یک محیط یادگیری فراگیر با ساختار  lms

ساختار LMS به گونه ای است که به راحتی می تواند با سیستم عامل های دیگر ادغام شود تا مردم به یادگیری و به اشتراک گذاری دانش خود ترغیب شوند. این نوع از یادگیری اجتماعی از نظر حفظ و توزیع دانش تأثیر بسیار خوبی دارد. به همین دلیل است که باید از فرصت های جدیدی که توسط ساختار LMS ارائه شده است استفاده کنید. ما در عصر رسانه های اجتماعی زندگی می کنیم پس چرا سیستم های LMS برای آموزش با رسانه های اجتماعی ادغام نشود؟ این سیستم امکان آن را به دانشجویان می دهد تا با متخصصان یک حوزه تعامل داشته و از آن ها مشاوره بگیرند. پیوند یک LMS با یک پایگاه اطلاعاتی همکاری قدرتمندی را ایجاد می کند و به دانش آموزان کمک می کند از یک راه موثرتری از محیط یادگیری آنلاین خود تمام استفاده را ببرند. ساختار LMS در آموزش بسیار کارآمد واقع شده و بسیاری از موسسات آموزشی در سراسر جهان از این سیستم ها قدردانی می کنند. بنابراین با اطمینان می توان گفت که ساختار LMS در سال های آینده رشد چشمگیری خواهد داشت و در ابعاد مختلف مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

کاربردهای مهم lms - lms چیست و چه مزایایی دارد؟سیستم مدیریت محتوا در LMS

سیستم مدیریت محتوا در LMS صرفاً یک برنامه کاربردی است که روشی برای مدیریت محتوا فراهم می کند. کاربران دارای مجوزهای تعیین شده می توانند محتوا را ویرایش، اضافه و مشاهده کنند در حالی که کسانی که دسترسی سطح پایین تری دارند فقط می توانند محتوا را مشاهده کنند. سیستم مدیریت محتوا در LMS با مدیریت نسخه های یک سند و متمرکز کردن کلیه جنبه های آن در یک فضای خاص را داشته باشند که هر کس می تواند زمانی که در ارتباط با سیستم است تغییراتی که چندین کاربر در یک سند ایجاد کردند را ببیند.

آموزش الکترونیکی

آموزش الکترونیکی استفاده از فن آوری های الکترونیکی برای دسترسی به برنامه های آموزشی خارج از یک کلاس سنتی است. در اکثر موارد به صورت یک دوره یا برنامه ارائه می شود و آنلاین به متقاضیان آن دوره یا برنامه تحویل داده می شود. اصطلاحات بسیاری برای توصیف یادگیری از طریق اینترنت استفاده می شود که می توان به آموزش از راه دور ، یادگیری الکترونیکی، یادگیری آنلاین ، یادگیری اینترنتی و مواردی دیگر اشاره کرد. ما آموزش الکترونیکی را به عنوان دوره هایی که بطور اختصاصی از طریق اینترنت به مکانی غیر از کلاس سنتی است تعریف می کنیم.

ویژگی های مهم lms - lms چیست و چه مزایایی دارد؟

این دوره از طریق DVD یا CD ، نوار فیلم یا از طریق کانال تلویزیونی تحویل داده نمی شود. در واقع آموزش الکترونیکی تعاملی را به وجود می آورد که می توانید با معلمان ، اساتید یا سایر دانش آموزان کلاس خود ارتباط برقرار کنید. در برخی مواقع که آموزش به صورت زنده انجام می شود دانش آموزان می توانند به صورت الکترونیکی دست خود را بالا ببرند و در زمان واقعی تعامل داشته باشند. در این نوع آموزش همیشه یک معلم یا استاد در تعامل با شما و درجه بندی مشارکت ، تکالیف و آزمون های شما هستند. آموزش الکترونیکی ثابت کرده است که یک روش موفق در آموزش کارکنان و کارمندان سازمان ها را نیز فراهم کرده است.

اگر به دنبال یک سیستم مدیریت یادگیری برای مدارس، دانشکده ها و آموزش کارکنان و کارمندان سازمانی هستید، اکنون به راحتی در دسترس شماست. بهترین سیستم مدیریت یادگیری برای آموزش، LMS است که می تواند بهترین فرصت را به معلمان و دانش آموزان، دانشجویان، فراگیران علوم به صورت غیر حضوری را بدهد تا به طور مؤثرتری آموزش ببینند و بهره مند شوند.

 

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - lms چیست و چه مزایایی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *