• تماس با ما 021-88509862
  • سوالي داريد؟ info(at)rayasite.com

وبلاگ

برگزاری وب کنفرانس
دسته‌بندی نشده

وب کنفرانس چیست؟

وب کنفرانس چیست - وب کنفرانس چیست؟

 

وب کنفرانس نرم افزاری برای برگزاری سمینار، جلسات و همایش ها از طریق وب است. در حقیقت وب کنفرانس یا وبینار، سمیناری تحت وب است که در آن افراد از طریق اینترنت با هم در ارتباط هستند. افرادی که از طریق آموزش کسب در آمد می کنند و وب کفرانس برای برگزاری دوره های آموزشی خود استفاده می کنند. این جلسات و کلاس های مجازی با کمترین امکانات سخت افزاری که در دسترس هر کسی است برگزار می شود. امکانات مورد نیاز برای برگزاری وب کنفرانس و یا وبینار گوشی هوشمند، تبلت، کامپیوتر و دسترسی به اینترنت است. شما به راحتی با استفاده از نرم افزار وب کنفراس و با استفاده از مرورگر اینترنت خود می توانید جلسات خود را در بستر اینترنت برگزار برگزار کنید. وبینار این امکان را به شما می دهد که بدون محدودیت با کاربران زیادی ارتباط برقرار کنید. وبینار را می توان زیر مجموعه ای از سیستم مدیریت آموزش مجازی lms نیز در نظر گرفت.

سیستم آموزش مجازی در دانشگاه های مجازی و آموزشگاه های آنلاین برای آموزش به فراگیران استفاده می شود. پایه این آموزش بر اساس ویدئو های ضبط شده و یا زنده می باشد و در این بخش از وب کفرانس استفاده می شود. اکثر افراد وب کنفرانس یا جلسات آنلاین را با ویدئو کنفرانس اشتباه می گیرند و یا گمان می کنند هر دوی این نرم افزار ها یک کار را انجام می دهند. اما این طور نیست و تفاوت اساسی وب کفرانس با ویدئو کنفرانس در آن است که ویدئو کنفرانس برای برگزاری جلسات بین چند کامپیوتر مختلف نیاز به تجهیزات سخت افزاری پیشرفته ای دارد. در حالی که وب کنفرانس نیازی به تجهیزات سخت افزاری خاصی ندارد. تفاوتی که وب کنفرانس با وب کست نیز دارید در این است که در وب کست امکان انتقال صدا و تصویر یک طرفه است اما در وبینار ارتباط افراد برای مثال استاد با دانشجو به صورت دو طرفه است. برخی سایت ها در بستر اینترنت وجود دارند که خدمات جلسات آنلاین را ارائه می دهند. برای استفاده از این خدمات شما باید در این سایت ها، اکانت ماهانه خریداری کنید و از این طریق جلسات و آموزش های خود را در بستر اینترنت برگزار نمایید.

 

 

وب کنفرانس چه مزایایی دارد ؟

– امکان برگزاری کلاس های مجازی در بستر اینترنت
– کاهش هزینه ها
– کاهش زمان رفت و آمد
– امکان برگزاری کنفرانس و همایش های بزرگ در بستر اینترنت
– برگزاری جلسات کاری در بستر اینترنت
– آموزش کارکنان سازمان ها و شرکت ها
– امکان تبلیغات و معرفی محصول و کاربرد های آن
– بازاریابی و فروش با استفاده از برگزاری وبینار
– امکان شرکت در کلاس های مجازی ار سراسر دنیا
– عدم نیاز به تجهیزات سخت افزاری و دور از دسترس
– کاربری آسان و قابل استفاده برای تمام افراد
– عدم نیاز به آموزش برای کار با سیستم وب کنفرانس
– امکان ضبط ویدئو های آموزشی
– امان چت آنلاین در حین برگزاری جلسات و کلاس ها
– امان طرح سوال برای دانشجویانی که در کلاس های اینترنتی شرکت کرده اند
– امکان نظر سنجی و تبادل نظر
– امکان به اشتراک گذارب فایل های مختلف در حین برگزاری جلسه

 

 

سیستم وب کنفرانس چه کاربرد هایی دارد؟

 

کاربرد وب کنفرانس در تجارت - وب کنفرانس چیست؟

 

وب کنفرانس کاربرد های زیادی در زمینه های مختلف آموزشی، پزشکی، تجاری و غیره دارد. در این قسمت از این مطلب قصد داریم به معرفی کاربرد های مختلف سیستم وبینار بپردازیم .

 

کاربرد سیستم وب کنفرانس در آموزش

آیا تا به حال واژه دانشگاه مجازی، دانشگاه آنلاین ، آموزش آنلاین، سیستم مدیریت محتوا آموزشی آموزشی مجازی lms به گوشتان خورده است؟ سیستم آموزش مجازی lms سیستمی است که وظیفه آموزش از راه دور را بر عهده دارد. فراگیران از هر کجای دنیا با اتصال به اینترنت و به کمک گوشی هوشمند، لپ تاپ و یا کامپیوتر می توانند به این سیستم متصل شوند و آموزش های لازم را فراگیرند. علاوه در آموزشگاه های مجازی و دانشگاه های آنلاین، در شرکت ها و موسسه های بزرگ نیز از این سیستم آموزش آنلاین lms برای آموزش کارکنان استفاده می شود. این آموزش ها در بستر اینترنت و به کمک وب کنفرانس جلسات آنلاین انجام می شود. کاربران بی شمار می توانند در این کلاس ها مجازی شرکت کنند و محدودیتی برای تعداد افراد وجود ندارد. با این روش هزینه های آموزش بسیار کاهش می یابد و از تعداد حمل و نقل ها نیز کاسته می شود. در وقت افراد صرفه جویی می شود و افراد می توانند در زمان دلخواه به آموزش های مورد نظر دسترسی داشته باشند. سیستم آموزش آنلاین lms بخشی به نام سیستم مدیریت محتوای آموزشی نیز دارد که تمام آموزش های ضبط شده به همراه فایل های آموزشی دیگر در این قسمت بارگزاری می شود و دانشجویان می توانند بر اساس نیاز خود از این آموزش ها بهره مند شوند.

 

کاربرد وب کنفرانس در تجارت

امروزه بیشتر کسب و کار ها در بستر اینترنت فعالیت های کسترده ای انجام می دهند و مشتریانی از سراسر دنیا جذب می کنند. برگزاری جلسات کاری در این موراد بسیار مشکل است و هزینه های رفت و آمد بسیار بالاست. برای رفع این مشکل صاحبان کسب و کار ها از وب کنفرانس برای برگزاری جلسات کاری خود با شرکا و مشتریان استفاده می کنند. مزیت بسیار خوب وبینار در این است که در دسترس همه افراد قرار دارد و برای استفاده از آن نیاز به سخت افزار خاصی نیست. کسب و کار های به راحتی می توانند با کاربران خود ارتباط برقرار کنند و به معرفی محصولات و خدمات خود بپردازند. همچنین برای آموزش کارکنان خود نیز از این سیستم استفاده نمایند.

 

کاربرد وب کنفرانس در پزشکی یا درمان از راه دور

کاربرد دیگر وب کنفرانس در بحش درمان از راه دور است. از طریق وب کنفرانس پزشکان می توانند بیماران را از راه دور ویزیت کنند و حتی بیماری فرد را تشخیص دهند. یکی از کاربرد های دیگر جلسات آنلاین در حوزه پزشکی و درمان، استفاده از وبینار در اتاق عمل است که با استفاده از این روش پزشکان در عمل جراحی با دیگر پزشکان همکاری می کنند. این روش برای مناطقی که از وجود پزشک محروم است و یا برای عمل های جراحی بسیار پیچیده مناسب است.

 

کاربرد وب کنفرانس در حوزه قضاوت و حقوق

از کاربرد های دیگر وبینار در حوزه قضاوت و در دادگاه ها می باشد. از وب کنفرانس در دادگاه ها برای برقراری ارتباط با افرادی که شاهد یک جرم بوده اند و به دلیل راه دور و یا هر دلیلی دیگری نمی توانند و یا نمی خواهند در دادگاه حضور داشته باشند، استفاده می شود. در این نوع وب کنفرانس ها ارتباط به صورت زنده انجام می گیرد.

 

کاربرد وب کنفرانس در حوزه فریلنسری یا کار از راه دور

واژه فریلنسر واژه ای است که امروزه زیاد به گوش می رسد. به دلیل گسترش اینترنت و افزایش تعداد کاربران، بیشتر افرادی که شغل آزاد دارند و یا حتی در شرکت های مختلف کار می کنند، علاقه مند به کار از راه دور یا کار در خانه شده اند. این افراد هر ساعتی در روز که بخواهند می توانند کار کنند، هر زمانی خسته شدند می توانند استراحت کنند و ارتباط با مدیران و مشتریان خود را از طریق وب کنفرانس برقرار کنند. مزیت هایی که کار در خانه یا مزیتی که فریلنسر ها نسبت به افراد دیگر دارند این است که انسان های شادتری هستند و همیشه انرژی بیشتری دارند. زمان و هزینه ای برای رفت و آمد صرف نمی کنند و وقت بیشتری برای مسافرت و کارهای دیگر دارند. زیرا در مسافرت هم می توانند کار های مربوط به شغل خود را در ساعات دلخواه انجام دهند.

 

کاربرد وب کنفرانس در حوزه تبلیغات، بازاریابی و فروش

امروزه حجم تبلیغات دیجیتال نسبت به تبلیغات سنتی بسیار زیادتر شده است و اکثر کسب وکار ها دیگر هزینه ای برای تبلیغات سنتی نمی پردازند. یکی از روش های تبلیغات دیجیتال ، برزگرای وبینار از طریق وبینار می باشد. برگزاری وبینار روش موثری برای فروش و بازاریابی است که امروزه بازاریابان حرفه ای از آن استفاده های زیادی می کنند. با برگزاری وبینار، ارتباط با مشتریان به صورت زنده، تعاملی تر و موثر تر انجام می شود و از این طریق می توان مشتریان را ترغیب به خرید محصولات کرد. معرفی محصولات و برند سازی با استفاده از وب کنفرانس سریع تر و راحت تر انجام می شود.

 

 

چگونه وب کنفرانس را راه اندازی کنیم ؟

کاربرد سیستم وب کنفرانس در آموزش - وب کنفرانس چیست؟راه اندازی وب کنفرانس یا برگزاری وبینار کار بسیار ساده ای است و نیاز به هیج نوع آموزش خاصی ندارد. همه افراد به راحتی می توانند از نرم افزار وب کنفرانس استفاده کنند. برای راه اندازی وب کنفرانس شما می توانید نرم افزار مخصوص به خودتان را سفارش دهید و یا در سایت هایی که خدمات وب کنفرانس ارئه می دهند، اکانت خریداری کنید. پس از آن می توانید آدرس اینترنتی وبینار خود را به کسانی که می خواهید با آن ها در ارتباط باشید بدهید و از آن ها دعوت کنید در وبینار شما شرکت کنند. برای راه اندازی جلسات آنلاین شما نیاز به اینترنت، سیستم کامپیوتری و یک میکرون دارید.

 

 

قیمت وب کنفرانس چقدر است ؟

قیمت وب کنفرانس ها با توجه به زیاد شدن تعداد سایت هایی که این خدمات را ارائه می دهند، رو به کاهش است و به روش های مختلفی محاسبه می شود. شما می توانید یک سیستم آموزش آنلاین مجهز به وب کنفرانس برای سازمان، دانشگاه، آموزشگاه و یا شرکت خود خریداری کنید و تنها یک بار هزینه طراحی این سیستم را پرداخت کنید. همچنین می توانید از سایت هایی که این خدمات را ارائه می دهند برای این کار استفاده کنید. یکی از روش های قیمت گذاری به صورت دقیقه ای می باشد شما برای هر دقیقه استفاده از این خدمات هزینه ای پرداخت می کنید. یکی از روش های دیگر نیز به این صورت است که شما مبلغی را به صورت سالانه یا ماهانه برای استفاده از این خدمات پرداخت می کنید و در زمان مشخص شده از این خدمات استفاده می نمایید.

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - وب کنفرانس چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *