• تماس با ما 021-88509862
  • سوالي داريد؟ info(at)rayasite.com

وبلاگ

وبینار مارکتینگ
دسته‌بندی نشده

وبینار مارکتینگ چیست ؟

 

برگزاری وبینار مارکتینگ - وبینار مارکتینگ چیست ؟در مقاله وبینار چیست در مورد وبینار و روش های برگزاری آن به صورت مفصل صحبت کرده ایم. در این مقاله قصد داریم وبینار مارکتینگ که روش جدیدی از روش های بازاریابی است را به شما معرفی کنیم. برای برگزاری وبینار وبینار آموزشی، معرفی محصول شما نیاز دارید نحوه برگزاری وبینار و نکاتی که باید در وبینار رعایت کنید را بدانید، این نکات را نیز در مقاله ی ۲۱ نکته کلیدی باید در برگزاری وبینار رعایت شود به شما آموزش می دهیم.

اما وبینار مارکتینگ چیست ؟ وبینار مارکتینگ روش جدیدی است که بازاریابان و کسب و کار ها برای تبلیغ و فروش محصول خود از آن استفاده می کنند. همان طور که می دانید، وبینار همان سمینار است به روش اینترنتی، در وبینار افراد از طریق نرم افزار های مختلف و اتصال به اینترنت با افرادی در سراسر دنیا ارتباط برقرار می کنند و به برای ان ها جلسات آموزشی برگزار می کنند. اخیرا بازاریابان از وبینار برای معرفی محصولات خود به افراد استفاده می کنند که به آن وبینار مارکتینگ گفته می شود. این روش، روشی بسیار تاثیر گذار در بازاریابی است که به آن بازاریابی وبینار نیز می گویند. در ادامه مزیت ها و فواید وبینار مارکتنیگ را معرفی میکنیم تا شما دلیل تاثیر گذار بودن آن را بدانید.

 

 

وبینار مارکتینگ چه مزایایی دارد ؟

 

نداشتن محدودیت مکانی

در روش های سنتی بازاریابی، بازاریابان فقط یک محدوده خاص را می توانستند پوشش دهند و در همان مکان فقط می توانستند محصولات خود را به فروش برسانند. این محدوده اغلب فقط یک شهر را شامل می شد. اما در روش های بازاریابی اینترنتی این محدوده بسیار گسترده و شامل تمام کل دنیا می شود. مشتریان از هر جای دنیا با اتصال به اینترنت می توانند محصولات شما را ببینند و خرید کنند. البته در روش های بازاریابی اینترنتی جلب اعتماد مشتری بسیار سخت و مهم است. در بین روش های بازاریابی اینترنتی، وبینار مارکتینگ یا بازاریابی وبینار، تاثیر بیشتری بر مشتری می گذارد ، چون ارتباط به صورت تصویری و به صورت زنده برقرار می شود.

 

 

برند سازی

از مزایای دیگر وبینار مارکتینگ یا بزاریابی وبینار ، می توان به تاثیر آن بر برند کسب و کار اشاره کرد. اگر شما موفق شوید که برند خود را به مردم به عنوان یک برند حرفه ای و قابل اعتماد بشناسانید، تعداد مشتریانتان بسیار زیاد می شود. شما می توانید در حین برگزاری وبینار با استفاده از نام کسب و کار خود و معرفی آن به مردم، برند خود را معرفی و به شهرت برسید . البته این را در نظر داشته باشید که برای مشهور شده و برند سازی حتما باید خدمات با کیفیت به مشتریانتان ارائه دهید.

 

 

پایین بودن هزینه تبلیغات

وبینار مارکتینگ چه مزایایی دارد - وبینار مارکتینگ چیست ؟

 

هزینه تبلیغات با استفاده از برگزاری وبینار مارکتنیگ بسیار کمتر از روش های دیگر بازاریابی اینترنتی است. برخی از روش های بازاریابی اینترنتی هزینه های سرسام آوری برای تبلیغات برند شما دریافت می کنند که تاثیر کمتری نیز دارد. اما شما با برگزاری یک وبینار مارکتینگ با کیفیت ، با کمترین هزینه می توانید تاثیر بیشتری روی مشتریان خود بگذارید و به فروش بیشتری برسید.

 

 

بدست آوردن لیست مشتریان یا مخاطبان

یکی از روش های بازاریابی اینترنتی ، ایمیل مارکتینگ است که برای استفاده از این روش شما نیاز به یک لیست ایمیل از مخاطبانتان خواهید داشت. در بیشتر سایت ها با روش هاس مختلف اقدام به درست کردن این لیست می کنند. حتما تا به حال برایتان پیش آمده که وارد سایتی می شود و در اولین قدم پاپ آپی باز می شود و از شما درخواست می کند تا ایمیلتان را ثبت کنید. این روش یکی از روش های ساخت لیست ایمیل برای بازاریابی ایمیلی است. اما روشی زمان بر و با تاثیر کمتری است. شما با برگزاری وبینار مارکتینگ می توانید یک لیست طولانی و بسیار مفید از ایمیل های مخاطبانتان داشته باشد. شما در هنگام ثبت نام  در وبینار از مشتریانتان می خواهید که ایمیلشان را نیز وارد کنند و از این طریق لیست ایمیل شما ساخته می شود که برای وبینار های بعدی و محصولات جدید می توانید از این ایمیل ها استفاده کنید و به مشتریانتان اطلاع دهید.

 

 

امکان ذخیره سازی ویدئو وبینار مارکتینگ

یکی از مشکلاتی که در تمام سمینار ها و جلسات با آن رو به رو هستیم ، یکبار مصرف بودن سمینار است. اما وبینار اسن مشکل را نیز حل کرده است. سیستم های آموزش مجازی یا سیستم های آموزش آنلاین lms  یا سیستم آموزش الکترونیکی که وظیفه برگزاری وبینار را بر عهده دارند، امکان ضبط کردن وبینار را برای مخاطبان فراهم کرده اند. از این طریق شما می توانید برای همیشه ویدئو وبینار خود را داشته باشید و آن را با مشتریان خود به اشتراک بگذارید.

 

 

 

شناخت مخاطب هدف

یکی از موارد مهمی که در هنگام بازاریابی باید مد نظر داشته باشید و بسیار کاربردی نیز هست، این است که بدانید ، مخاطبان شما چه کسانی هستند، چه گروه سنی و چه جنسیتی دارند. شما باید بدانیم برای چه گروه سنی می خواهید وبینار برگزار کنید و قرار است با چه کسانی صحبت کنید. شناخت مخاطب هدف در ابتدای کار ، بسیار دشوار است اما شما با برگزاری یک وبینار مارکتینگ می توانید ، گروه هدف خود را شناسایی کنید و در وبینار های بعدی بهتر ظاهر شوید.

 

 

نکاتی که در هنگام برگزاری وبینار مارکتینگ باید مد نظر داشته باشیم

 

نرم افزار وبینار مارکتینگ - وبینار مارکتینگ چیست ؟

موضوع درستی برای وبینارتان انتخاب کنید

شما باید هدفتان از برگزاری وبینار مارکتینگ را شمخص کنید و بدانید قرار است در مورد چه چیزی صحبت کنید. شما باید موضوعی برای وبینار مارکتینگ خود انتخاب کنید که مخاطب را ترغیب کند و موضوعی باشد که مخاطب دوست دارد و نظر مخاطب را به سمت خود جلب می کند. موضوع خود را دقیق ، شفاف و بدون ابهام بیان کنید. پس توجه داشته باشید که نظر مخاطب بسیار مهم است.

 

 

از افراد متخصص در بازاریابی و سخنرانی کمک بگیرید

اگر خودتان استعداد سخنرانی، بازاریابی و یا متقاعد کردن مشتری را ندارید، حتما از افراد متخصص و به نام در این حوزه های کمک بگیرید تا وبینار مارکتینگ موثر تر و با مخاطبان بیشتری داشته باشید. به علاوه وقتی سخنران خوبی در وبینار سخرانی کند، مخاطبان ترغیب می شوند در وبینار های بعدی شما نیز شرکت کنند.

 

 

زمان برگزاری وبینار را آگاهانه انتخاب کنید

زمان برگزاری وبینار و زمان اعلام آن به مخاطب بسیار مهم است. شما باید زمان مناسبی برای برگزاری وبینار خود انتخاب کنید که فرصتی برای تبلیغات و باخبر کردن افراد نیز داشته باشد. برای مثال اگر امروز تازه پوستر وبینار خود را منتشر می کنید، زمان برگزاری وبینار را برای چند روز آینده یا هفته بعد نگذارید. در این صورت وقتی برای تبلیغ و جذب مخاطب نخواهید داشت. اط طرفی نباید فاصله زیادی بین زمان انتشار پوستر و زمان برگزاری وبینار بگذارید چون امکان دارد مخاطب زمان برگزاری وبینار را فراموش کند. بهترین زمان برای برکزاری وبینار بعد از انتشار پوستر دو هفته است.  ساعت و روز برگزاری وبینار مارکتینگ را نیز با دقت انتخاب کنید. بهتر است وبینار را در طول هفته و در روز های کاری برگزار کنید و ساعت برگزاری وبینار نیز بعد از تعطیلی ادارات و سازمان ها باشد تا افراد شاغل نیز بتوانند در وبینار شما شرکت کنند.

 

 

با در نظر گرفتن پاداش، مشتریان را ترغیب کند

اگر بار اولی است که وبینار مارکتینگ برگزار می کند، شاید تعداد مخاطبان ثبت نام کرده و وبینار شما بسیار کم باشد. اما اصلا نگران نباشید و روی هدف خود تمرکز کنید. می توانید برای ترغیب مخاطبان برای شرکت در وبینار ، برای آن ها پاداش ها و یا تخفیفاتی در نظر بگیرید و با این روش ها مخاطبان را ترغیب کنید که در وبینار مارکتینگ ثبت نام کنند.

 

 

تنظیم متن تاثیر گذار

 

وبینار مارکتینگ چیست - وبینار مارکتینگ چیست ؟

 

سخنانی که قرار است در وبینار مارکتینگ با مشتریان و مخاطبان در میان بگذارید، خیلی مهم هستند و بیشترین تاثیر را در مخاطبتان می گذارد. پس زمان کافی برای تنظیم متن وبینار در نظر بگیرید و مترکز خود را روی این کار بگذارید تا ارائه ای تاثیر گذار داشته باشید. در این را می توانید از همکاران خود نیز کمک بگیرید .

 

 

فقط درباره خود صحبت نکنید

توجه داشته باشید با این که وبینار شما تبلیغاتی است و قصد دارید در این وبینار محصولات یا خدمات خود را معرفی کنید، اما نباید در مشتری حسی را ایجاد کنید که مشتری احساس کند شما فقط به منافع خود توجه می کنید و هیچ توجهی به مخاطب ندارید. شما باید غیر مستقیم به بازاریابی بپردازید. در مورد برند خود توضیحاحی بدهید و نام برند خود را در وبینار گاهی تکرار کنید ولی در تمام طول برگزاری وبینار مارکتینگ در مورد خود صحبت نکنید.

 

 

چه نرم افزاری برای برگزاری وبینار مارکتینگ نیاز دارید ؟

برای برگزاری وبینار مارکتینگ یا بازاریابی وبینار شما نیاز به نرم افزاری دارید که این قابلیت را در اختیار شما قرار دهید. سیستم آموزش مجازی رایاموز یا سیستم اموزش الکترونیکی و سیستم آموزش آنلاین lms سیستم هایی هستند که رایاموز برای برگزاری وبینار مارکتینگ و برگزاری جلسات و آموزش در اختیار شما قرار می دهد. سیستم وب کنفرانس و ویدئو کنفرانس نیز در برگزاری وبینار مارکتینگ کمک خواهند کرد. ما در مقالات مختلف در مورد هر کدام از این نرم افزار ها صحبت کرده ایم. برای آشنایی با سامانه آموزش آنلاین کارکنان ، سامانه مدیریت یادگیری آنلاین، سیستم مدیریت آموزش، کلاس مجازی vc، وب کنفرانس چیست؟  و ویدئو کنفرانس چیست ؟ می توانید مقالات مرتبط با هر کدام را مطالعه کنید.

 

 

 

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - وبینار مارکتینگ چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *