• تماس با ما 021-88509862
  • سوالي داريد؟ info(at)rayasite.com

وبلاگ

ال ام اس چیست
دسته‌بندی نشده

LMS چیست ؟

lms چیست ؟ از جمله فناوری هایی است که امروزه کاربردهای فراوانی در زمینه آموزش مجازی دارد که معنای آن سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی است. ال ام اس این امکان را می دهد تا دوره های آموزش مجازی را به صورت آنلاین مدیریت کنید، موارد آموزشی را توزیع نمایید و میان فراگیر و مدرس ارتباط موثر و پویایی را برقرار کرد. هر آنچه را که از یک آموزش مجازی و از راه دور ایده ال انتظار دارید را با ال ام اس دریافت خواهید کرد. فراگیر از راه دور هر انچه را که باید آموزش ببیند را دریافت می کند و در پی آن کلیه آزمون ها نیز به صورت الکترونیکی و مجازی برگزار خواهد شد.

lms چیست؟
از lms در حوزه های مختلف می توان استفاده کرد که بالاترین سطح بازدهی را داشته باشد. در زمینه هایی نظیر آموزش از راه دور، سازمان ها، صنایع مختلف، ادارات و بانک ها و غیره می توان از ال ام اس استفاده کرد. با استفاده از این سامانه می توان زیر ساخت های اساسی برای یک آموزش مجازی را به وبی پیاده سازی کرد. برای پیاده سازی ال ام اس به زیر ساخت سخت افزاری، محتوای الکترونیکی، تعریفی از مدل کسب و کار و مدل آموزش الکترونیکی نیاز است.
مدل های آموزش سامانه lms چیست؟
ال ام اس در دو مودل عمومی و تخصصی طبقه بندی می شوند.
مدل عمومی ال ام اس : شامل ارائه آموزش های دانشگاهی به صورت آزاد یا سازمانی است.
مدل تخصصی ال ام اس : در آموزش تخصصی به وسیله سامانه ال ام اس آموزش هایی از قبیل آموزش هوانوردی، آموزش رانندگی، آموزش عمل جراحی و غیره را خواهید داشت.
شیوه های آموزش lms چیست ؟
آموزش متنی

می توان گفت یکی از آموزش های مجازی که زمان زیادی باید برای ان صرف شود، آموزش متنی است که د صفحات وب صورت می گیرد. که ابزار ارتباطی میان مدرس و فراگیر نوشتار است که در برخی مواقع ممکن است خسته کننده شود.

آموزش انیمیشنی
در این نوع از آموزش مجازی کلیه آموزش ها در قالب فایل های گرافیکی در اختیار فراگیر قرار داده می شوند تا یادگیری به سهولت انجام شود اما به عنوان روش آموزشی موثر نمی توان روی آن حساب کرد.
آموزشی با ابزارهای صوتی و تصویری
با استفاده از اسلایدهای پشت سر هم فال ها به صورت ویدئو در اختیار فراگیر قرار می گیرد که موضوعات به روشنی تشریح و توضیح داده می شوند.
آموزش از راه دور و الکترونیکی
اگر بخواهیم بهترین حالت آموزشی را معرفی کنیم می توان به آموزش از راه دور و الکترونیکی اشاره کرد که مدرس و فراگیر هم زمان آنلاین بوده و در تعاملی هماهنگ دروس تدریس شده و ابهامات در لحظه و در محیطی شبیه ساز کلاس رفع می شود.

ال ام اس در چه زمینه هایی کاربرد دارد - LMS چیست ؟

مزایای استفاده از سامانه lms چیست ؟
آموزش از راه دور، خرید اینترنتی، دریافت خدمات الکترونیکی و غیره همه از جمله خدمات الکترونیکی هستند که مزایای زیادی را به همراه دارند تا بشر بتواند خود را با نیاز روز هماهنگ سازد و با سرعت بیشتری به تقاضا ها پاسخ دهد. از این رو lms نیز مزایای خود را دارد که در زیر به آن ها خواهیم پرداخت :

کاهش هزینه های آموزش و رفت و امد هماهنگی میان آموزش ها و سطح یادگیری فراگیر. به گونه ای که فراگیر می تواند زمانبندی داشته باشد تا هر یک از فایل ها را در موعد مقرر یاد بگیرد. افزایش سطح یادگیری در آموزش الکترونیکی مدیریت زمان توسط فراگیر در بحث آموزش فایل های آموزشی که در اختیار فراگیر قرار گرفته است در هر زمان قابل استفاده است. آموزش الکترونیکی در تمام زمینه های اقتصادی، فرهنگی، زمان و غیره تحولات چشمگیری را ایجاد نموده است که در هر شرایطی خدمات را آنگونه که شایسته است با بازدهی بالا ارائه می نماید.
استفاده از آموزش های از راه دور برای آن دسته از افرادی که امکان حضور در کلاس و یا شرکت در دوره های آموزشی خاص یا حرفه ای را ندارند بسیار ارزشمند مقرون به صرفه است. در نظر بگیرید شخصی کارمند است نیاز به ادامه تحصیل در سطوح بالاتر را دارد. از این رو ترک شهر و خانواده برای ادامه تحصیل برای وی امری دشوار یا حتی غیر ممکن است ازین رو با اموزش از راه دور (ال ام اس) این خدمت را نموده است تا شرایط یکسان آموزشی برای همه علاقمندان به تحصیل فراهم شود.

همچنین در نظر بگیرید شخصی که بضاعت مالی ضعیفی دارد و مشتاق یادگیری تخصصی است. برای یادگیری باید به کلان شهری همچون تهران نقل مکان کند که علاوه بر هزینه های دوره آموزشی باید هزینه ای را بابت اسکان، خرج و خوراک و ایاب و ذهاب در نظر بگیرد که اصلا مقرون به صرفه نخواهد بود. از این رو با آموزش از راه دور نه تنها می تواند در هر مکان و زمانی به یادگیری بپردازد بلکه در حیه علاقمندی یا کسب و کار خود فردی حرفه ای تر در جامعه خواهد بود.
بسیاری از دانشگاه های مجازی و آموزش های تخصصی آنلاین از طریق lms در دسترس افراد مختلف قرار می گیرد که باعث رشد علمی و تخصصی جامعه بدون صرف زمان و هزینه های گزاف خواهد شد.
موارد ضروری برای داشتن یک آموزش از راه دور (ال ام اس) ایده آل

فراهم سازی زیر ساخت های مختلف تولید محتوای مفید برای آموزش از راه دور شناسایی ذینفعان آماده سازی مدرسان برای ارائه آموزش های مجازی به فراگیر استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی های آموزش از راه دور تحلیل فعالیت های انجام شده و تعریف تصمیم های جدید بر حسب این فعالیت ها
فاکتورهای مهم یک آموزش آنلاین
فاکتورهایی که در این بخش برای آموزش آنلاین مطرح می کنیم برای تمام آموزش ها در همه سطوح یکسان است و برای همه نوع آموزشی می توان مورد استفاده قرار داد.
مدیریت کاربران و دسترسی ها
در هر بخش آموزشی باید اعضای فعال در سیستم آموزش آنلاین تعریف شوند و سطح دسترسی ها با توجه به جایگاه فراگیر، مدرس، کارشناس آموزش یا مدیر سیستم تعریف می شود که هر یک دسترسی های مربوط به حیطه فعالیت های خود را در سیستم خواهند داشت.

 

کاربردهای مهم ال ام اس در صنعت و آموزش - LMS چیست ؟

مدیریت ارائه درس ها
تعریف گروه های درسی و زیر شاخه های مربوط به آن
ارائه تمرین
تمرین هایی جهت تثبیت آموزش ها در ذهن فراگیر ارائه می شود که عموما به صورت متنی است که در قالب فایل های مختلف در اختیار فراگیر قرار داده می شود تا به آن ها پاسخ دهد.
وجود تالار گفتگو
همواره گفتگو و بحث بر سر موضوعات مختلف آموزشی باعث می شود موضوع بهتر در ذهن فراگیر حک شود و سوالاتی که ایجاد می شود درست تر و به موقع پاسخ داده شود.
برگزاری کلاس های آنلاین
برگزاری کلاس های آنلاین این امکان را به فراگیر و مدرس می دهند تا همزمان باهم در تعامل باشند و بهتر بتوانند در لحظه به آموزش و یادگیری موضوع بچردازند که این امر با استفاده از ابزارهای صوتی تصویری به امر آموزش از راه دور سرعت و کیفیت می بخشد. برگزاری آزمون
همانطور که با هر سطح آموزشی اشنا هستید مهمترین سنگ محک برای اطلاع از سطح اگاهی فراگیر برگزاری آزمون است که به صورت یک گزینه ای، جای خالی، چند گینه ای و ارتباطی انجام می شود.
نمره دهی و صدور گواهینامه
نمره با توجه به آزمون آنلاین داده می شود که در پی آن امکان صدور گواهینامه برای فراگیر جهت شرکت در دوره ای خاص به وجود خواهد آمد.

 

استفاده از خدمات مختلف ال ام اس - LMS چیست ؟

با این روش lms شرایطی را فراهم می آورد تا جوامع بتوانند بخوبی از تمام امکانات مجازی به خوبی بهر ه مند شوند و حتی دوره های عالی تحصیلات رابگذرانند و در جایگاه های ایده
ال ظاهر شوند.

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - LMS چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *